Descriere YEO:
Pe YEO găsești Colier lapis lazuli, coral Imperial de la druzy.ro - Cristale, Home Deco, în categoria Apparel & Accessories > Jewelry > Necklaces.
Indiferent de nevoile tale, Colier lapis lazuli, coral Imperial Blue #100 din categoria Apparel & Accessories > Jewelry > Necklaces îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 277 Lei
- Brand: druzy.ro - Cristale, Home Deco
- Categoria: Apparel & Accessories > Jewelry > Necklaces
- Magazin: druzy.ro
- Ultima actualizare: 18-09-2025 01:36:55
Comandă Colier lapis lazuli, coral Imperial Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Colier lapis lazuli, coral Imperial de la druzy.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
O bijuterie care evocă demnitatea tăcută a regalității antice, în care albastrul cerului și roșul vieții se întâlnesc într-un echilibru sculptural.
Imperial Blue este o declarație de forță interioară și rafinament – un colier ce pare desprins dintr-o frescă egipteană sau o bijuterie bizantină uitată într-un lăcaș de lumină. Firul este format din sfere de 6 mm de
lapis lazuli pigmentat, cu o nuanță saturată de albastru profund, uniform, fără irizații – o culoare care inspiră încredere, gândire clară și expresie autentică. Lapisul, tratat sau nu, păstrează acea vibrație înțeleaptă care însoțește căutarea interioară. În centrul colierului tronează o perla naturală dreptunghiulară de aproximativ 2 cm, cu forme neregulate și luciu sidefat subtil – un accent care aduce luminozitate și noblețe. Aceasta este flancată de două pietre de
coral roșu de 1 cm, rotunjite și vibrante, care introduc o pulsație vie în compoziție – o inimă caldă bătând în ritmul mării. Lungimea de 41 cm, completată de un lanț de prelungire din argint 925 de 5 cm, permite o ajustare ușoară și o purtare elegantă aproape de baza gâtului. Închiderea lobster, discretă și sigură, este realizată tot din argint 925. Această piesă nu este doar o bijuterie – este o construcție simbolică între minte, inimă și suflet. Pentru femeia care îndrăznește să aducă împreună contrastul și armonia, trecutul și prezentul, blândețea și puterea. Materiale:
lapis lazuli vopsit (sfere de 6 mm),
coral roșu (1 cm), perlă naturală dreptunghiulară (2 cm), argint 925Dimensiune: 41 cm + 5 cm lanț de prelungireÎnchidere: tip lobster, din argint 925