Descriere YEO:
Dam vina pe creier - - Disponibil la grupdzc.ro
Pe YEO găsești Dam vina pe creier - de la Gramma, în categoria Diverse.
Indiferent de nevoile tale, Dam vina pe creier - Edward T. Welch din categoria Diverse îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 41.65 Lei
Caracteristicile produsului Dam vina pe creier -
- Brand: Gramma
- Categoria: Diverse
- Magazin: grupdzc.ro
- Ultima actualizare: 08-03-2025 01:32:02
Comandă Dam vina pe creier - Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Dam vina pe creier - de la grupdzc.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Putem da
vina pe
creier atunci cand pacatuim Sunt anumite actiuni sau sentimente de care nu putem fi facuti responsabili Creierul fiecarei persoane este unic si afecteaza viata de zi cu zi in moduri nebanuite. Atunci cand priveste creierul uman prin prisma Scripturii
Edward T.
Welch descopera ca ceea ce numim tulburare cognitiva este profund influentata si la randul ei afecteaza spiritualitatea unui om. Pe masura ce analizeaza cateva probleme comune Alzheimer depresie leziuni cerebrale si dependenta Dr.
Welch prezinta o serie de pasi practici care ne ajuta sa intelegem o gama larga de afectiuni si obiceiuri umane. Am citit aceasta editie a cartii Dam
vina pe
creier cu mai bine de douazeci si cinci de ani in urma cand mi-am inceput drumul in studiul si predarea consilierii biblice. Ce sprijin de nadejde mi-a fost Charles Hodges consilier In Dam
vina pe
creier Ed
Welch ne ofera cu maiestrie si compasiune un cadru biblic pentru intelegerea suferintei umane generate de creier. El aplica acest cadru la domenii specifice in care oamenii care sufera cauta adesea ajutor. Cartea ii echipeaza pe consilieri ingrijitori pastori prezbiteri diaconi si prieteni crestini cu instrumentele necesare pentru a intelege problemele legate de creier dintr-o perspectiva biblica. Anne Dryburgh autor consilier profesor Este crucial sa pricepem care este rolul pe care trupul nostru il joaca in cadrul luptelor spirituale cu care ne confruntam. Autorul cartii Dam vina pe creier ne propune un proces format din patru pasi pasi care imbina intelepciunea biblica cu atentia ceruta de problemele complexe tratate. Andrew Collins director al programului de certificare Biblical Counselling UK fost psihiatru Va propun sa recunoastem ca dependentele sunt o distorsiune a inchinarii. Facand acest lucru nu ignoram experienta scapata de sub control a dependentelor si nu ne lasam orbiti de complexitatea lumii interioare a unui dependent ci dobandim informatii importante despre inimile noastre si despre relatia noastra cu Dumnezeu. O astfel de viziune asupra schimbarii ne aminteste imediat ca ne aflam intr-o lupta intre inchinarea la Dumnezeu si inchinarea la noi insine si la dorintele noastre. Ea explica de ce ne simtim atat de vinovati dupa o noapte de excese si abuz. Si din moment ce nu trebuie sa asteptam un leac fizic care sa ne ofere o schimbare de durata ea ne ofera o mare speranta prin marturisirea pacatelor credinta in iertarea pacatelor de catre Isus urmata de ascultare.
Edward T. Welch M PhD este licentiat in psihologie si membru al Christian Counseling Educational Foundation CCEF . A facut doctoratul in consiliere neuropsihologie la University of Utah si studiile masterale Master of Divinity la Biblical Theological Seminary.
Edward are o experienta de peste treizeci de ani in consiliere si subiectele de baza abordate in scrierile sale sunt depresia teama si dependenta. CUPRINS Multumiri Introducere PARTEA INTAI Fundamentele biblice Cine detine controlul Minte-trup intrebari si raspunsuri Minte-trup aplicatii practice PARTEA A DOUA Probleme ale creierului vazute prin prisma Scripturii Creierul a facut-o Disfunctia creierului Boala Alzheimer si dementa Traumatismul cranian Poate ca creierul a facut-o Probleme psihiatrice O introducere in problemele psihiatrice Depresia Tulburarea de deficit de atentie Nu creierul a facut-o Noi tendinte in stiintele cerebrale Homosexualitatea Alcoolismul Ganduri finale