Epilog neștiințific vol. 1

Epilog neștiințific vol. 1

Detalii Epilog neștiințific vol. 1

bookbite.ro
Vânzător
bookbite.ro
Pret
149 Lei
Categorie (vânzător)
NoCategory
Marca
casa-cartii-de-stiinta

Produs actualizat în urmă cu 1 zi
Descriere YEO:

Epilog neștiințific vol. 1 - Disponibil la bookbite.ro

Pe YEO găsești Epilog neștiințific vol. 1 de la casa-cartii-de-stiinta, în categoria NoCategory.

Indiferent de nevoile tale, Epilog neștiințific vol. 1 din categoria NoCategory îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 149 Lei

Caracteristicile produsului Epilog neștiințific vol. 1

  • Brand: casa-cartii-de-stiinta
  • Categoria: NoCategory
  • Magazin: bookbite.ro
  • Ultima actualizare: 09-10-2025 01:31:02

Comandă Epilog neștiințific vol. 1 Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Epilog neștiințific vol. 1 de la bookbite.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Søren Aabye Kierkegaard a înmânat tipografiei manuscrisul său la Epilog neştiinţic definitiv la Fărâme Filozofice (Afsluttende uvidenskabelig Efterskrift til de philosophiske Smuler) în luna Decembrie 1845, iar cartea a apărut în Copenhaga pe data de 28 Februarie 1846 în 500 de exemplare, acelaşi tiraj ca al traducerii de faţă. Un an mai târziu se vânduseră în Danemarca 119 exemplare. Cititorii români ai altor scrieri pseudonime kierkegaardiene, răsfăţaţi cu titluri oarecum mai ispititoare sau impresionante ca: Jurnalul seducătorului, Frică şi cutremur, Boala de moarte, Conceptul de anxietate, care au deşteptat uneori curiozitatea chiar unor persoane blazate sau nefamiliarizate cu gândirea lui S. Kierkegaard (SK), s-ar putea întreba dacă au timp sau curiozitate suficientă să citească o carte groasă (vorba danezului) „ca o cărămidă”, pe care contemporanii lui SK nu s-au prea înghesuit să o cumpere şi intitulată cam la fel de expresiv şi incitant ca: Divanul sau Gâlceava înţeleptului cu lumea. Felicităm deci cititorul virtual pentru inspiraţia de a alege acest (deşi mai puţin cunoscut în România) Epilog. Şi după cum observă şi poetul danez Benny Andersen: „un Epilog poate fi tot un fel de carte”. Adrian Arsinevici

Epilog neștiințific vol. 1 - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca casa-cartii-de-stiinta

Amintiri despre Iuliu Maniu

Amintiri despre Iuliu Maniu

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

49.6 Lei

Cameleonul

Cameleonul

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

44.4 Lei

Configurații

Configurații

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

47.5 Lei

Constantin Cubleșan. Eminescologul 85

Constantin Cubleșan. Eminescologul 85

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

52.8 Lei

Constantin Cubleșan. Poetul 85

Constantin Cubleșan. Poetul 85

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

52.8 Lei

Darul Zânei Heliana

Darul Zânei Heliana

bookbite.ro bookbite.ro
Actualizat in 09/10/2025

29.6 Lei