A tankönyv az Orszagos oktatasi miniszter 3393/28.02.2017.
Megtudod majd magyarazni, hogy miért marad testhőmérsékleted allandó (36,5 °C), még akkor is, ha sielsz - 10 °C-on, miért majusban még a nagyon savanyú szőlő szeptemberben nagyon édessé valik, miért rozsdasodnak a vastargyak, miért alakul at a must borra? Tehat meghivunk a kémiai laboratóriumban! A szerzők..
Megtanulod, hogyan lehet a langot eloltani a sütőpor és az ecet keverésével, hogyan lehet tűzijatékot késziteni, hogyan kell melegiteni a folyékony keverékeket tűz vagy aram nélkül, és hogyan kell a folyadékokat szinezni és elszinezni.
Mindezekről, és még sok mas dologról fogsz tanulni a kémia órakon.
A kémia és mas tudomanyok hozzajarultak a képeken kiemelt technológiai ugrashoz, megvalaszolva néhany alapvető kérdést: • milyen anyagból lehet épiteni egy űrhajót, hogy ellenalljon a nagyon magas vagy nagyon alacsony hőmérsékletnek? • milyen üzemanyagot tud hasznalni? • hogyan lehet biztositani az űrhajósnak az élethez szükséges feltételeket? • milyen ételt fogyaszthat a hajón?* hogyan lehet biztositani az űrhajó fedélzetén a szükséges oxigént? • milyen anyagokból készülhetnek berendezéseik? A közelebbi mindennapi életben a kémia mindenhol jelen van: fogkrémek, szappanok, mosószerek, viz, ételek, könyvek, ruhak, gyógyszerek, az utazó autóban lévő üzemanyag, a levegő amelyet belélegzel vagy a mobiltelefon.
A kémia egy tudomany, amely valaszokat adott és ad mindenre, ami körülvesz minket, a latható vilagegyetemben vagy a nehezen kimutatható mikrokozmoszban talalható fontos kérdésekre.
Ez a tankönyv a kémia lenyűgöző vilagaba vezet, amely egy új tantargy, ami ugyanolyan érdekes és hasznos, mint amilyenlatvanyos.
A tankönyv az Orszagos oktatasi miniszter 3393/28.02.2017