Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Polen Crud de Paducel 230g

Vânzător
vegis.ro vegis.ro
Pret
35.43 Lei
Categorie (vânzător)
Produse Apicole Naturale
Marca
APILAND

Produs actualizat în urmă cu 4 ore
Descriere YEO:

Polen Crud de Paducel 230g - Disponibil la vegis.ro

Pe YEO găsești Polen Crud de Paducel 230g de la APILAND, în categoria Produse Apicole Naturale.

Indiferent de nevoile tale, Polen Crud de Paducel 230g din categoria Produse Apicole Naturale îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 35.43 Lei

Caracteristicile produsului Polen Crud de Paducel 230g

  • Brand: APILAND
  • Categoria: Produse Apicole Naturale
  • Magazin: vegis.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Polen Crud de Paducel 230g Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Polen Crud de Paducel 230g de la vegis.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Polenul crud rezista in afara congelatorului pana la 5 zile sigilat, la temperatura ambianta si pana la 10 zile in frigider chiar si dupa desigilare. Polenul crud de păducel ApiLand ajută la reducerea depunerilor de grăsime de pe pereții arterelor, fiind un excelent adjuvant pe perioada curelor de slăbire. Acesta este îngerul păzitor al inimii. Ajută la scăderea nivelului de colesterol Reduce tensiunea arterială Calmează sistemul nervos Înlătură insomniile, stările de anxietate, iritabilitatea și depresia Ce este polenul crud? Luat proaspăt, din stupul albinelor, polenul crud este o uzină de sănătate pentru organism. Imediat după ce este recoltat, acesta este depozitat în congelator, pentru păstrare. Polenul crud a constituit o descoperire deosebit de importantă pentru apicultură, nutriție și apiterapie. Cu un gust delicios, polenul crud este mult mai eficient decât polenul uscat. Pe lângă consistența și gustul neatrăgător, așa cum se prezintă polenul uscat, polenul crud este un complex inedit de arome, mirosuri și culori. Este extraordinar cum poți deosebi fiecare tip de polen poliflor sau monoflor după gust și culoare, de parcă toată mireasma florilor s-a concentrat în boabele de polen. Mai mult decât atât, polenul crud conţine o varietate de vitamine, enzime, microelemente dificil de găsit într-un alt produs natural. Odată cu procesul de uscare a polenului, se distrug lactobacilii, bifidobacilii, drojdiile, o parte din vitamine, enzime, pro-enzime pe când la polenul crud, ținut în congelator, aceste proprietati sunt conservate. Scos din congelator, polenul crud rezistă până la 5 zile în ambalajul original, și până la 10 zile în frigider, după desigilare, fără să își piardă din proprietăți. Beneficiile polenului crud de păducel*: Ajută la scăderea nivelului de colesterol Reduce tensiunea arterială Calmează sistemul nervos Înlătură insomniile, stările de anxietate, iritabilitatea și depresia Planta numită „păducel” este folosită încă din vechime pentru a regla bătăile inimii, pentru a trata hipertensiunea și angina pectorală, sau pentru a reda elasticitatea vaselor sanguine. Așadar, păducelul este binecunoscut pentru proprietățile sale terapeutice deosebite în tratarea afecțiunilor cardiovasculare. Întrucât păstrează principiile de bază ale plantei din care provine, polenul crud de păducel prezintă o acțiune benefică asupra aparatului cardiovascular. Prin conținutul său, polenul crud de păducel ajută la reducerea depunerilor de grăsime de pe pereții arterelor sau din alte țesuturi, ajutând astfel la scăderea nivelului de colesterol. Datorită acestor efecte, polenul crud de păducel contribuie la reducerea tensiunii arteriale și este un excelent adjuvant pe perioada curelor de slăbire și detoxifiere. În plus, are o acțiune calmantă și tonifiantă asupra sistemului nervos, ajutând la înlăturarea insomniilor, anxietății, a stărilor de iritabilitate sau depresie usoară. Administrarea polenului crud de păducel: Polenul crud de păducel poate fi administrat atât în forma lui naturală, cât și amestecat cu un iaurt natural sau cu o salată de fructe, la prima masă a zilei. Doza uzuală recomandată: Copii - 1 linguriță/zi (5 g) Adulți - 1 lingură/zi (15 g).Polenul crud este recomandat copiilor peste 12 luni. Pentru eficiență maximă, se recomandă o cură de minim 6-7 săptămâni, de două ori pe an, primăvara și toamna. Polenul crud de păducel poate fi consumat tot timpul anului, fără restricții. Mod de păstrare a polenului crud de păducel: Polenul crud de păducel se păstrează obligatoriu la congelator, la temperaturi cuprinse între -5°C și -18°C. P

Polen Crud de Paducel 230g - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca APILAND