Uscator de aer prin refrigerare Fini RD24, 2400 l/min, 16 bar

Uscator de aer prin refrigerare Fini RD24, 2400 l/min, 16 bar

Detalii Uscator de aer prin refrigerare

masif.ro
Vânzător
masif.ro
Pret
7225.43 Lei
Categorie (vânzător)
Uscatoare aer comprimat
Marca
Fini

Produs actualizat în urmă cu 16 zile
Descriere YEO:

Uscator de aer prin refrigerare - Disponibil la masif.ro

Pe YEO găsești Uscator de aer prin refrigerare de la Fini, în categoria Uscatoare aer comprimat.

Indiferent de nevoile tale, Uscator de aer prin refrigerare Fini RD24, 2400 l/min, 16 bar din categoria Uscatoare aer comprimat îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 7225.43 Lei

Caracteristicile produsului Uscator de aer prin refrigerare

  • Brand: Fini
  • Categoria: Uscatoare aer comprimat
  • Magazin: masif.ro
  • Ultima actualizare: 18-09-2025 01:36:55

Comandă Uscator de aer prin refrigerare Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Uscator de aer prin refrigerare de la masif.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Dimensiunile compacte, dispunerea simplificata si solutiile inovatoare sunt principalele atuuri ale uscatorului prin refrigerare Fini RD 24, care se bazeaza schimbatorul de caldura de inalta eficienta, dispunerea orizontala a conexiunilor de aer, care simplifica cuplarea la reteaua de aer comprimat si optimizeaza circuitul intern de aer.Uscatoarele de aer de tip RD COMPACT sunt destinate pentru eliminarea apei condensate din aerul comprimat prin racirea acestuia. Agentul refrigerant este freon R134A. Schimbul de caldura se realizeaza prin schimbatoare de caldura in placi. Apa separata este evacuata printr-un sistem de purjare automat.In timpul functionarii, circuitul de racire coboara temperatura aerului pana la +10 °C. Daca temperatura scade sub +10°C atunci sistemul este incalzit automat pentru a preveni aparitia ghetii. Daca temperatura se ridica peste +10°C atunci sistemul este racit. Acest ciclu se repeta automat asigurand o temperatura constanta de +10 °C in sistem.Conditii de utilizare:- temperatura maxima a aerului la intrare 55 °C;- temperatura mediului ambiant 2÷45 °C;- presiunea maxima de lucru 16 bar.Alegerea corespunzatoare a uscatorului se face dupa urmatorii parametrii:- debitul de aer refulat (l/min.)- presiunea de lucru (bar)- temperatura la intrare a aerului comprimat (°C)- temperatura mediului ambiant (°C)- punctul de roua al uscatoruluiDebitul de aer refulat se ia conform ISO 7183, la o temperatura de 7 bar, temperatura interioara a aeruluide 35 °C si temperatura mediului ambiant de 25 °C.Debitul de aer al uscatorului se calculeaza cu formula:Debitul minim al uscatorului = debitul refulat de compresor : F1 : F2 : F3 : F4Factorii de corectie se aleg din tabelele de mai jos:

Uscator de aer prin refrigerare Fini RD24, 2400 l/min, 16 bar - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca Fini