Alle 10mg + 500UI gel 45 g

Alle 10mg + 500UI gel 45 g

Detalii Alle 10mg + 500UI gel

farmaciasilva.ro
Vânzător
farmaciasilva.ro
Pret
48 Lei
Categorie (vânzător)
Oase - Articulatii si Muschi
Marca
Fiterman Pharma Romania

Produs actualizat în urmă cu 1 zi
Descriere YEO:

Alle 10mg + 500UI gel - Disponibil la farmaciasilva.ro

Pe YEO găsești Alle 10mg + 500UI gel de la Fiterman Pharma Romania, în categoria Oase - Articulatii si Muschi.

Indiferent de nevoile tale, Alle 10mg + 500UI gel 45 g din categoria Oase - Articulatii si Muschi îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 48 Lei

Caracteristicile produsului Alle 10mg + 500UI gel

  • Brand: Fiterman Pharma Romania
  • Categoria: Oase - Articulatii si Muschi
  • Magazin: farmaciasilva.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2025 08:03:08

Comandă Alle 10mg + 500UI gel Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Alle 10mg + 500UI gel de la farmaciasilva.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Prospect: Link ANM Avantaje: Acțiune sinergică antiinflamatoare, analgezică, antitrombotică și antiedemătoasă foarte benefică în afecțiunile inflamatorii de natură venoasă sau musculo-scheletică. Absorbție rapidă a substanțelor active, potențată de acțiunea mentolului din compoziție. Hidratează zona de aplicare, prin dexpantenolul prezent în compoziție. Indicat în cazul afecțiunilor traumatice la care durerea intensă nu permite masajul. Compoziție: 1 gram gel conține diclofenac sodic 10 mg și heparină sodică 500 UI. Conține și levomentol, carbomer (Carbopol 980), dexpantenol, trolamina, etanol 96%, p-hidroxibenzoat de metil, p-hidroxibenzoat de n-propil, apa purificată. Indicații: - Tratamentul bolilor venoase cronice (tromboflebite, tromboze superficiale) și al complicațiilor inflamatorii ale acestora precum și al bolilor inflamatorii acute venoase (flebite superficiale) - Profilaxia flebitelor - Tratamentul leziunilor post-traumatice ale articulațiilor și țesuturilor moi însoțite de revărsat sanguin și edem local (luxații, entorse, contuzii, întinderi musculare, afecțiuni meniscale, tenosinovite, contracturi, hematoame) Doze și mod de administrare Pe pielea zonei dureroase (pe o lungime de aproximativ 5 cm, la nivelul zonei lezate) se aplică 2-3 g gel de 1-3 ori pe zi, după care se masează ușor. În cazul tratamentului afecțiunilor venoase, nu este recomandată masarea zonei, ci aplicarea unui pansament oclusiv peste zona pe care a fost aplicat gelul. Durata tratamentului depinde de recomandările medicului și de efectul terapeutic obținut.

Alle 10mg + 500UI gel 45 g - 0 | YEO Alle 10mg + 500UI gel 45 g - 1 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca Fiterman Pharma Romania

Regen-AG 10 mg/g crema 50 g

Regen-AG 10 mg/g crema 50 g

farmaciasilva.ro/ farmaciasilva.ro
Actualizat in 02/07/2025

40 Lei

Bien Dormir Forte 36 capsule

Bien Dormir Forte 36 capsule

farmaciasilva.ro/ farmaciasilva.ro
Actualizat in 02/07/2025

40 Lei

Alle 10mg + 500UI gel 45 g

Alle 10mg + 500UI gel 45 g

farmaciasilva.ro/ farmaciasilva.ro
Actualizat in 02/07/2025

48 Lei

Alle 10mg + 500UI gel 100 g

Alle 10mg + 500UI gel 100 g

farmaciasilva.ro/ farmaciasilva.ro
Actualizat in 02/07/2025

80 Lei