Descriere YEO:
Ars-Imago FD film developer 250 - Disponibil la ishoot.ro
Pe YEO găsești Ars-Imago FD film developer 250 de la ARS-IMAGO, în categoria Accesorii Diverse > Consumabile si Accesorii Fotografie > Developare Fotografii.
Indiferent de nevoile tale, Ars-Imago FD film developer 250 ml din categoria Accesorii Diverse > Consumabile si Accesorii Fotografie > Developare Fotografii îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Caracteristici și Avantaje ale produsului Ars-Imago FD film developer 250
- Departament: tv-audio-video-foto
- Îți aduce cele mai noi tehnologii în domeniul foto-video și audio.
Preț: 66 Lei
Caracteristicile produsului Ars-Imago FD film developer 250
- Brand: ARS-IMAGO
- Categoria: Accesorii Diverse > Consumabile si Accesorii Fotografie > Developare Fotografii
- Magazin: ishoot.ro
- Ultima actualizare: 03-03-2025 01:49:08
Comandă Ars-Imago FD film developer 250 Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Ars-Imago FD film developer 250 de la ishoot.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Sensibilitatea filmelor este bine utilizată, iar energia sa ridicată și efectul de compensare permit niveluri ridicate de I.E. fără un contrast excesiv sau o compensare excesivă a tonurilor deschise. Acest revelator produce o acutanță bună și o redare precisă a granulației, fără o acumulare prea mare de săruri de argint, chiar și în cazul procesării intensive. Convenabil: capacitate de developare foarte mare Eficient: utilizare maximă a sensibilității Energic: potrivit pentru procesarea pushARS-IMAGO FD FILM DEVELOPER este un lichid concentrat care trebuie diluat chiar înainte de utilizare. Este un developator "One Shot", soluția de lucru nu trebuie refolosită. Aruncați-o după utilizare. Pregătiți soluția de lucru necesară cu apă curentă.Diluție sugerată 1+39. Este posibil, totuși, să utilizați diluții incluse între 1+19 (pentru filme cu contrast scăzut) și 1+59 (pentru filme cu contrast ridicat). TEMPERATURA: Soluția de lucru trebuie să fie utilizată la 20°C. AGITAȚIE: Continuă pentru primele 30 de secunde, două inversări la fiecare 30 de secunde pentru restul timpului de developare (developare în rezervor). CAPACITATE: Puteți dezvolta până la 30 de filme pentru fiecare 250 ml de lichid concentrat. EXPIRAȚIE: Este recomandat să utilizați soluția concentrată în termen de 6 luni de la prima deschidere. Soluția diluată este una One Shot și nu trebuie reutilizată. Se recomandă eliminarea aerului din sticlă. TIMPURI DE DEZVOLTARE: Timpii de developare indicați sunt dați pentru a obține cea mai precisă estensiune tonală dacă se compară cu E.Is sugerate. Consultați graficul timpilor de developare.