Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura

Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura

Detalii Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura

vitamix.ro
Vânzător
vitamix.ro
Pret
5.86 Lei
Categorie (vânzător)
Ceaiuri medicinale compuse
Marca

Produs actualizat în urmă cu 2 ore
Descriere YEO:

Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura - Disponibil la vitamix.ro

Pe YEO găsești Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura de la , în categoria Ceaiuri medicinale compuse.

Indiferent de nevoile tale, Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura din categoria Ceaiuri medicinale compuse îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 5.86 Lei

Caracteristicile produsului Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura

  • Brand:
  • Categoria: Ceaiuri medicinale compuse
  • Magazin: vitamix.ro
  • Ultima actualizare: 27-02-2025 01:48:36

Comandă Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura de la vitamix.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Contine:Un amestec omogen in proportii variabile din urmatoarele parti de plante: radacini de brusture, frunze de dud, teci de fasole, frunze de afin, radacini de cicoare, frunze de stevie dulce, frunze de urzica vie, radacini de gentiana recunoscute in literatura de specialitate pentru actiunile lor hipoglicemiante, diuretice, carminative, de stimulare a functiilor hepatice si renale. Utilizari traditionale: Adjuvant pentru diabetici si obezi.Mod de preparare:Uz intern – infuzie. Peste un plic se toarna 250 ml apa clocotita; Vasul se acopera si se lasa in repaus 10 – 15 minute, agitand din cand in cand. Dupa infuzare se scoate plicul si se poate adauga o lingurita de suc proaspat de lamaie.Mod de administrare:Intern: se beau pana la 1-2 litri de ceai pe zi; Nu se indulceste. Ceaiul are gust dulceag datorita frunzelor de stevie dulce numita si “iarba de miere” (Stevia rebaudiana) care contin substante dulci permise diabeticilor si obezilor deoarece sunt practic lipsite de aport caloric.

Ceai Antidiabetic, 20 plicuri, AdNatura - 0 | YEO

Produse asemănătoare