Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Colagenus Frumusete 500ml

Vânzător
vegis.ro vegis.ro
Pret
155.9 Lei
Categorie (vânzător)
Suplimente
Marca
FAUNUS PLANT

Produs actualizat în urmă cu 2 zile
Descriere YEO:

Colagenus Frumusete 500ml - Disponibil la vegis.ro

Pe YEO găsești Colagenus Frumusete 500ml de la FAUNUS PLANT, în categoria Suplimente.

Indiferent de nevoile tale, Colagenus Frumusete 500ml din categoria Suplimente îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 155.9 Lei

Caracteristicile produsului Colagenus Frumusete 500ml

  • Brand: FAUNUS PLANT
  • Categoria: Suplimente
  • Magazin: vegis.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Colagenus Frumusete 500ml Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Colagenus Frumusete 500ml de la vegis.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Frumusete pentru piele, par si unghii Colagenul este una dintre proteinele importante ale organismului. In plus prezenta sa predominanta in structura pielii, unghiilor si parului este un alt motiv pentru care mentinerea unui nivel optim este esentiala. De aceea, Colagenus are urmatoarele beneficii din punct de vedere cosmetic: Imbunatateste aspectul si textura pielii, hranind-o intens din interior, Reduce semnele vizibile ale imbatranirii pielii, Imbunatateste aspectul neplacut cauzat de riduri si linii fine, Intareste radacina firului de par si ii confera stralucire, Contribuie la reducerea caderii parului, Intareste unghiile si le accelereaza cresterea, Reduce aspectul neplacut al vergeturilor, Lupta impotriva celulitei si previne aparitia ei, Are grija de piele prin reducerea actiunilor nocive ale radicalilor liberi, Folosit ca adjuvant in tratamentele pentru psoriazis si vitiligo. Un singur produs pentru piele, par si unghii Colagenus Frumusete are o formula speciala, imbogatita cu acid hialuronic si biotina pentru refacerea tesuturilor din piele, par si unghi. Colagenul in concentratie mare si plantele medicinale sunt usor tolerate de organism si ofera efecte de lunga durata. Pielea va fi vizibil mai neteda, parul mai stralucitor si puternic, iar unghiile isi vor recapata rezistenta pe care ti-o doresti. Frumusetea este naturala si este la indemana ta. 40% colagen tip 1 Peptan Factorii de mediu si obiceiurile nesanatoase isi pun amprenta asupra tesuturilor fragile precum piele, unghii si par. De aceea suplimentele cu colagen sunt ajutorul de care ai nevoie pentru combaterea efectelor nedorite. Colagenus Frumusete imbunatateste sanatatea pielii, parului si unghiilor datorita formulei speciale din colagen, plante medicinale, acid hialuronic si biotina. Intrucat nu contine gluten, soia, sau alti alergeni si nici organisme modificate genetic, produsul este sigur de utilizat. Ingrediente: Peptide din Colagen bovin Hidrolizat Peptan© (40%), extract apos de plante: Salcie (Salix alba) scoarta, Soc (Sambucus nigra) flori, Menta (Mentha piperita) frunze, Urzica (Urtica dioica) frunze, Ienupar (Juniperus communis) fructe, Catina (Hippophae rhamnoides) fructe, Maces (Rosa canina) fructe; Aloe (Aloe Barbadensis) extract, Vitamina C (Acid L-ascorbic); Acid Hialuronic; Biotina; corector aciditate (Acid citric); conservant (Sorbat de potasiu si benzoat de sodiu); indulcitor natural: Stevie (Stevia rebaudiana) extract. Mod de administrare: consumati pe cale orala 15ml/zi, de preferat dimineata pe stomacul gol, inainte de masa cu 30 minute, simplu sau diluat in putina apa. Produsul vine intr-un ambalaj de 500ml, care contine capac cu dozator. Doza este suficienta pentru o cura de 33 zile. Conditii de pastrare: A se pastra la frigider dupa deschidere si a se consuma in termen de 2 luni cel mult. Produs in Romania Colagen bovin hidrolizat Peptan© 40% Beneficii semnificative pentru sanatate datorita peptidelor din colagen bovin. Concentratia de 40% joaca un rol esential in mentinerea frumusetii pielii, unghiilor si parului, accentuand atat aspectul estetic, cat si functionalitatea organismului. Acid hialuronic Stimuleaza productia de colagen pentru a obtine o piele mai neteda si mai ferma. De asemenea, acesta hidrateaza intens pielea, fara a o incarca. Un alt rol important este acela de a influenta cresterea tesuturilor moi si reduce cicatricile. De asemenea intareste firul de par si unghiile pentru a le reda rezistenta naturala. Biotina (vitamina B7) Asemeni si celorlalte vitamine B, biotina are un rol important pentru diverse functii ale organismului, prin utilizarea enzimelor si transportul nutrientilor in tot corpul. Aceasta contribuie activ la mentinerea sanatatii parului prin intarirea firului de la radacina. Regenereaza unghiile si le ofera stralucire. Hidrateaza intens pielea, lasand-o neteda si luminoasa. Macese Aceste fructe contin vitamine esentiale, printre care vitamina E care are un efect antiinflamtor si antioxidant, calmand si hidratand pielea in profunzime. Catina Cunoscuta ca o surs

Colagenus Frumusete 500ml - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca FAUNUS PLANT

Sirop de Patlagina 200ml

Sirop de Patlagina 200ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

32.9 Lei

Vezi oferta
Sirop de Echinacea 200ml

Sirop de Echinacea 200ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

32.9 Lei

Vezi oferta
Sirop de Pin 500ml

Sirop de Pin 500ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

53.5 Lei

Vezi oferta
Sirop de Pin 200ml

Sirop de Pin 200ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

32.9 Lei

Vezi oferta
Sirop de Macese 500ml

Sirop de Macese 500ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

53.5 Lei

Vezi oferta
Sirop de Patlagina 500ml

Sirop de Patlagina 500ml

vegis.ro vegis.ro Actualizat in 02/07/2026

53.5 Lei

Vezi oferta