Descriere YEO:
Pe YEO găsești Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer de la Arctic Cooling, în categoria Coolere CPU.
Indiferent de nevoile tale, Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer II 280 A-RGB, compatibil AMD/Intel din categoria Coolere CPU îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 485.99 Lei
Caracteristicile produsului Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer
- Brand: Arctic Cooling
- Categoria: Coolere CPU
- Magazin: evomag.ro
- Ultima actualizare: 10-05-2025 02:26:57
Comandă Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer de la evomag.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Cooler Procesor Arctic Liquid Freezer II 280 A-RGB,
compatibil AMD/
Intel ILUMINATI-VA CONSTRUCTIALiquid
Freezer II A-RGB combina pompa PWM eficienta si premiata de la
Liquid Freezer II cu noile ventilatoare A-RGB optimizate pentru presiunea statica. Acest lucru va ofera o estetica cu totul noua, cu un zgomot extrem de redus si temperaturi la fel de scazute. POMPA EFICIENTA, DEZVOLTATA INTERNSpre deosebire de multi dintre concurentii nostri, noi am depus eforturi mari pentru a dezvolta pompa de apa. Rezultatul este un bazait mult redus si o eficienta mai mare. La fel ca si celelalte componente, pompa este, de asemenea, controlata prin PWM. Acest lucru duce la un nivel de zgomot semnificativ mai mic la sarcini mici si tipice, dar si la un consum de energie mult mai mic, cu un maxim de 0,8 W la sarcina zero, 2,3 W la sarcina normala si un maxim de 6,78 W la sarcina maxima pentru intregul AiO, fara iluminare. RADIATOR CLASA PREMIUMSpre deosebire de majoritatea celorlalti producatori de sisteme de racire cu lichid all-in-one, noi ne bazam pe radiatoare de 38 mm grosime cu o densitate mare a aripioarelor. Acest lucru inseamna ca se poate folosi o cantitate mai mare de apa in circuit, iar suprafata de racire poate fi semnificativ marita.Apa are o capacitate termica mult mai mare decat aluminiul sau cuprul. Acest lucru duce la o crestere mai lenta si cu pana la 5 ° C mai mica a temperaturii in modul turbo temporar al procesoarelor moderne. VENTILATOR VRM SMOOTHVentilatoarele mici au reputatia de a fi deosebit de zgomotoase si nu foarte durabile. Cu toate acestea, am dezvoltat un ventilator diagonal silentios si durabil special pentru
Liquid Freezer II si suntem 100% convinsi ca acest ventilator de 40 mm este la fel de durabil ca si celelalte ventilatoare ale noastre.Ventilatorul este controlat prin PWM si poate raci transformatoarele de tensiune si zona de baza aproape inaudibil cu pana la 15 ° C. Acest lucru este deosebit de eficient in scenarii de overclocking, racire inadecvata a VRM-urilor sau in carcase cu un flux de aer slab, permitand astfel sarcini ridicate in mod continuu. Daca este disponibila o racire VRM suficienta, aceasta poate fi dezactivata la discretie. FURTUNURI DE INALTA CALITATE CU GESTIONARE INTEGRATA A CABLURILORTubulatura EPDM lunga, ranforsata cu fibre, a sistemului Liquid Freezer II permite instalarea chiar si in carcasele mari si previne in mod eficient evaporarea lichidului de racire, astfel incat nu trebuie sa va faceti griji cu privire la reumplerea sistemului compact de racire cu apa.In plus, acesta ascunde atat cablurile A-RGB, cat si cablurile PWM ale ventilatoarelor radiatorului, datorita unui sistem de gestionare a cablurilor bine gandit. In acest fel, trebuie sa conectati doar doua prize la placa de baza si sa economisiti timp pretios in timpul instalarii. In final, nu mai trebuie sa ascundeti niciun cablu, iar vederea este redusa la strictul necesar. VENTILATOR OPTIMIZAT PE PRESIUNEA STATICAVentilatoarele P iluminate sunt deja montate pe sistemul compact de racire cu apa ex functioneaza cu urmatoarele avantaje:Presiune statica ridicata pentru o performanta de racire imbunatatita |2 mm H2O;Domeniu de turatie extins | 200 - 1900 rpm (1800 rpm pe radiator);Consum redus de energie | 0,17 A (LED-uri de 0,2 A);Mai putine vibratii si amortizoare de cauciuc | reduse cu > 95%;Durata de viata imbunatatita;Rulmenti de inalta calitate;PWM pentru controlul sincronizat al pompei/ ventilatorului;Partajare RGB pentru iluminare sincrona.