Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina Popescu

Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina Popescu

Detalii Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina

publisol.ro
Vânzător
publisol.ro
Pret
45 Lei
Categorie (vânzător)
Media > Books > Print Books
Marca
Curtea Veche Publishing

Produs actualizat în urmă cu 1 zi
Descriere YEO:

Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina - Disponibil la publisol.ro

Pe YEO găsești Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina de la Curtea Veche Publishing, în categoria Media > Books > Print Books.

Indiferent de nevoile tale, Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina Popescu din categoria Media > Books > Print Books îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 45 Lei

Caracteristicile produsului Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina

  • Brand: Curtea Veche Publishing
  • Categoria: Media > Books > Print Books
  • Magazin: publisol.ro
  • Ultima actualizare: 03-05-2025 02:21:46

Comandă Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina de la publisol.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Proprietara unui trust de presă o femeie rafinată, devoratoare și cu indecent de mulți bani. Un scriitor matur, plin de charismă, însă mistuit de angoasă și de romanul care nu înaintează. O tânără jurnalistă cu viziune și talent, dar cu un trecut care ascunde răni dureroase. Un agent al serviciilor hiperpotent, sub acoperire. Și un personaj absent de o uriașă forță, care îi leagă unii de alții mai mult decât ar putea bănui ei înșiși. Vocile din Cvartet compun treptat, ca într-un joc de măști, arhitectura complexă a unui roman în care suspansul crește de la o pagină la alta prin inteligența construcției.Daniela Ulieriu și Doina Popescu scriu o poveste la patru mâini în care cititorul e purtat de pe vechea stradă Xenofon până într-un sat din Ardeal, din ritmurile trepidante și noxele Bucureștiului până în exoticul Bali, din peisajul decadent al extravaganțelor dâmbovițene până în dezordinea minților bolnave. În lumea rocambolescă și fără nimic sfânt, ruptă parcă dintr-un film de Sorrentino, umorul crunt și durerea surdă se întrepătrund, iar sinapsele nu ni se destind nici măcar o clipă. În prim-plan se află omenescul însuși, cu tot sublimul și sordidul său.- Numar pagini: 216, Dimensiue: 13 x 20 cm

Cvartet, de Daniela Ulieriu, Doina Popescu - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca Curtea Veche Publishing

Pe urmele sasilor |

Pe urmele sasilor |

carturesti.ro carturesti.ro
Actualizat in 04/05/2025

44.63 Lei

Solitar | Marius Butuc

Solitar | Marius Butuc

carturesti.ro carturesti.ro
Actualizat in 04/05/2025

55 Lei

Sociopata | Patric Gagne

Sociopata | Patric Gagne

carturesti.ro carturesti.ro
Actualizat in 04/05/2025

74 Lei