Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Dextroză, 1000g

Vânzător
decathlon.ro decathlon.ro
Pret
36 Lei
Categorie (vânzător)
Body building
Marca

Produs actualizat în urmă cu 13 ore
Descriere YEO:

Dextroză, 1000g - Disponibil la decathlon.ro

Pe YEO găsești Dextroză, 1000g de la , în categoria Body building.

Indiferent de nevoile tale, Dextroză, 1000g din categoria Body building îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 36 Lei

Caracteristicile produsului Dextroză, 1000g

  • Brand:
  • Categoria: Body building
  • Magazin: decathlon.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Dextroză, 1000g Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Dextroză, 1000g de la decathlon.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Dextroza, cunoscută și sub numele de glucoză, este un carbohidrat simplu cu un index glicemic de 100, o valoare destul de ridicată pe scara indicilor glicemici. De-a lungul timpului, aceasta a fost folosită de doctori ca alternativă nutrițională pentru pacienții care nu puteau consuma lichide. În prezent, dextroza este cel mai des consumată ca supliment de către atleți și de cei care vor să-și construiască masa musculară, fiind folosită în special pentru refacere după antrenament. Ce beneficii are dextroza Accelerarea recuperării musculare după antrenamente, ceea ce poate fi util pentru sportivi și persoanele active fizic. Dezvoltarea masei musculare prin stimularea producției de insulină și efectul anabolizant al acestui hormon. Faptul că dextroza poate fi o sursă rapidă și eficientă de energie, îmbunătățind performanța atleților și sportivilor, precum și procesul de absorbție a creatinei din organism.

Dextroză, 1000g - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Dextroză, 1000g

Dextroză, 1000g

decathlon.ro decathlon.ro Actualizat in 02/07/2026