Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Diva/Daisy Goodwin

Vânzător
elefant.ro elefant.ro
Pret
39.99 Lei
Categorie (vânzător)
Books
Marca
Litera

Produs actualizat în urmă cu 1 lună
Descriere YEO:

Diva/Daisy Goodwin - Disponibil la elefant.ro

Pe YEO găsești Diva/Daisy Goodwin de la Litera, în categoria Books.

Indiferent de nevoile tale, Diva/Daisy Goodwin din categoria Books îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 39.99 Lei

Caracteristicile produsului Diva/Daisy Goodwin

  • Brand: Litera
  • Categoria: Books
  • Magazin: elefant.ro
  • Ultima actualizare: 13-07-2026 00:25:33

Comandă Diva/Daisy Goodwin Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Diva/Daisy Goodwin de la elefant.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
O cantareata legendara, un magnat puternic, o poveste care a captivat o lume. In lumea stralucitoare si nemilos de competitiva a operei, Maria Callas era cunoscuta, pur si simplu, drept Divina. Cu vocea ei superba, cu flerul instinctiv pentru dramatism si cu frumusetea izbitoare, Callas era atractia celor mai mari teatre de opera din lume. Dar faima ei a fost castigata cu greu: crescuta in Grecia ocupata de nazisti de o mama care i-a exploatat fara mila vocea de aur, a invatat devreme in viata sa se protejeze de cei care ar fi vrut sa o foloseasca in scopuri proprii. Cand l-a intalnit pentru prima data pe magnatul grec al transportului maritim Aristotel Onassis, a crezut ca a gasit pe cineva care a vazut femeia, nu legendara soprana, si s-a indragostit iremediabil. El a introdus-o intr-o viata de un lux incredibil, coplesind-o cu bijuterii si calatorii in cele mai la moda locuri, frecventate de celebritati precum Elizabeth Taylor, Richard Burton sau ducele si ducesa de Windsor. Si apoi, brusc, totul s-a sfarsit: presa internationala a anuntat ca Aristotel Onassis se va casatori cu cea mai faimoasa femeie din lume, fosta prima-doamna Jacqueline Kennedy, lasand-o pe Maria sa adune cioburile unei inimi frante. O poveste in care dragostea, pasiunea, ambitia si tradarea se impletesc cu cele mai suculente barfe ale epocii . ( Nina De Gramont )

Diva/Daisy Goodwin - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca Litera

Draga Edward

Draga Edward

librex.ro librex.ro Actualizat in 24/07/2026

32.99 Lei

Vezi oferta
Excelenta

Excelenta

librex.ro librex.ro Actualizat in 24/07/2026

24.49 Lei

Vezi oferta
Animal

Animal

librex.ro librex.ro Actualizat in 24/07/2026

45.49 Lei

Vezi oferta
Zboruri frante

Zboruri frante

librex.ro librex.ro Actualizat in 24/07/2026

38.49 Lei

Vezi oferta
Migratii

Migratii

librex.ro librex.ro Actualizat in 24/07/2026

69.99 Lei

Vezi oferta