Drept civil. Teoria generala a obligatiilor. Manual de seminar. Editia 4 - Cristina Zamsa

Drept civil. Teoria generala a obligatiilor. Manual de seminar. Editia 4 - Cristina Zamsa

Detalii Drept civil. Teoria generala a

grupdzc.ro
Vânzător
grupdzc.ro
Pret
58.41 Lei
Categorie (vânzător)
Altele
Marca
C.H. Beck

Produs actualizat în urmă cu 1 zi
Descriere YEO:

Drept civil. Teoria generala a - Disponibil la grupdzc.ro

Pe YEO găsești Drept civil. Teoria generala a de la C.H. Beck, în categoria Altele.

Indiferent de nevoile tale, Drept civil. Teoria generala a obligatiilor. Manual de seminar. Editia 4 - Cristina Zamsa din categoria Altele îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 58.41 Lei

Caracteristicile produsului Drept civil. Teoria generala a

  • Brand: C.H. Beck
  • Categoria: Altele
  • Magazin: grupdzc.ro
  • Ultima actualizare: 23-02-2025 01:35:45

Comandă Drept civil. Teoria generala a Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Drept civil. Teoria generala a de la grupdzc.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Lucrarea se adreseaza studentilor care parcurg disciplina Drept civil. Teoria generala a obligatiilor si are ca obiectiv fixarea unor cunostinte elementare atat sub aspect teoretic cat si practic. Fiecare tema tratata este structurata in trei sectiuni scheme si rezumate teoretice spete precum si citate din literatura juridica romana si franceza clasica si contemporana . Despre Editia 4 Editia 4 se adreseaza studentilor sub forma unui instrument util de lucru atat in timpul seminarelor cat si pentru pregatirea iniduala. Recomandare Drept civil. Regimul juridic general al obligatiilor. Garantarea obligatiilor Din cuprins scheme si rezumate teoretice spete ca principala modalitate de lucru in timpul seminarelor continand o varietate de cazuri practice citate din literatura juridica romana si franceza urmarind familiarizarea studentilor cu opiniile juridice exprimate de-a lungul timpului in doctrina juridica romana si franceza clasica si contemporana bibliografie aferenta ce are in vedere lucrari actuale si reprezentative pentru tematica abordata Puncte forte continut realizat si structurat intr-o maniera accesibila si aplicata notiunile explicate sunt usor de asimilat iar prezentarea acestora este facuta intr-un stil clar si logic teste grila pentru verificarea cunostintelor Despre autor Cristina ZAMSA este avocat si conf. univ. dr. la Universitatea din Bucuresti Facultatea de Drept.

Drept civil. Teoria generala a obligatiilor. Manual de seminar. Editia 4 - Cristina Zamsa - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca C.H. Beck