Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Glucozamina 120tb

Vânzător
vegis.ro vegis.ro
Pret
75.46 Lei 86.73 Lei
Categorie (vânzător)
Suplimente
Marca
JUTAVIT

Produs actualizat în urmă cu 3 zile
Descriere YEO:

Glucozamina 120tb - Disponibil la vegis.ro

Pe YEO găsești Glucozamina 120tb de la JUTAVIT, în categoria Suplimente.

Indiferent de nevoile tale, Glucozamina 120tb din categoria Suplimente îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 75.46 Lei

Caracteristicile produsului Glucozamina 120tb

  • Brand: JUTAVIT
  • Categoria: Suplimente
  • Magazin: vegis.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Glucozamina 120tb Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Glucozamina 120tb de la vegis.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Supliment alimentar care contine sulfat de glucozamina, sulfat de condroitina, MSM (OptiMSM®), colagen (Peptan®), vitamina D3 si C! Vitamina C contribuie la formarea colagenului si la mentinerea in stare normala a arterelor, pielii, dintilor, gingiilor, cartilajelor si oaselor, respectiv la diminuarea senzatiei de oboseala. Sistemul nostru motoric este alcatuit dintr-o parte activa si una pasiva. Partea pasiva este formata din oase si articulatii. Articulatiile sprijina miscarea corpului, iar un element esential constituie cartilajul care protejeaza oasele. Cartilajul este un tesut rezistent si elastic, al carui elasticitate este strans legata de continutul de apa al celulelor generate de cartilaj. Sulfatul de glucozamina si sulfatul de condroitina sunt componentele naturale ale cartilajului care retine apa. Colagenul este elementul natural al pielii. Colagenul din acest produs a fost realizat din peptid colagen de vita Peptan®, produs de una dintre societatile leader pe lume in ce priveste producerea colagenului, este vorba de fabrica Roussselot din Franta. Colagenul Peptan® este un colagen natural si pur. Vitamina D3 contribuie la absorbtia/utilizarea normala a calciului si fosforului, la mentinerea nivelului normal de calciu in sange, respectiv la mentinerea oaselor si muschilor sanatosi. Ingrediente: sulfat de glucozamina, clorid de potasiu (extras din carapacea crustaceelor), metil-sulfonil-metan (OptiMSM®), condroitina sulfat de sodiu, agenti de incarcare (celuloza cu microcristale, hidroxi-propil-metil-celuloza), acid ascorbic L, coloranti (dioxid de titan), colagen hidrolizat (vita) Peptan®, agent antiaglomerant (saruri de magneziu ale acizilor grasi, talc), agenti de glazurare (acizi grasi), umidificator (polidextroza), Quali®-D produs de vitamina D3 (amidon de porumb modificat, zahar [0,6 mg], antioxidant [L-ascorbat de sodiu, alfa-tocoferol], trigliceridele acizilor grasi cu lant mediu de carbune, agent antiaglomerant [dioxid de siliciu], colecalciferol). Ingrediente active: In 2 buc. Tablete filmate NRV*Vitamina C 120 mg 150%Vitamina D3 (Quali-D) 15 µg 600 NE/IU*** 300%Sulfat de glucozamina 1000 mg -**Metil-Sulfonil-Metan. MSM (OPTIMSM®) 640 mg -**Sulfat de condroitina 400 mg -**Colagen (Peptan) 10 mg -* *NRV=doza zilnica pentru adulti exprimata in %. ** Nu dispunem de doza zilnica pentru adulti. ***NE = Unitate internationala. Mod de administrare: Pentru adulti zilnic 2x1 buc, tablete filmate. Recomandam administrarea produsului minim 3 luni. Pe langa administrarea produsului recomandam consumul abundent de lichide. Avertisment : A nu se lasa la indemana copiilor mici! Sa nu depasiti doza medie recomandata! Suplimentul alimentar nu inlocuieste o alimentatie echilibrata, mixta sau modul de viata sanatos! Persoanele sensibile la moluste sau crustacee nu pot consuma acest produs! Depozitare: La temperatura camerei, ferit de razele directe ale soarelui, in cutia sa inchisa. Produs in Ungaria

Glucozamina 120tb - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca JUTAVIT