Descriere YEO:
Pe YEO găsești Gustul dulce-amarui al povestilor/Dan Miron de la Litera, în categoria Books.
Indiferent de nevoile tale, Gustul dulce-amarui al povestilor/Dan Miron din categoria Books îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 45.49 Lei
Caracteristicile produsului Gustul dulce-amarui al povestilor/Dan Miron
- Brand: Litera
- Categoria: Books
- Magazin: elefant.ro
- Ultima actualizare: 10-05-2025 02:26:57
Comandă Gustul dulce-amarui al povestilor/Dan Miron Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Gustul dulce-amarui al povestilor/Dan Miron de la elefant.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
" Sans Souci ar fi fost poate doar o cafenea literara, gazduind un club de lectura, in care oameni cu backgrounduri diverse isi impartaseau gandurile despre cartile preferate si ieseau din rutina cotidiana, socializand intr-un ambient placut, daca Magda, patroana localului, n-ar fi avut o idee cu consecinte nebanuite pentru toti: la Seara surprizelor, membrii clubului au fost invitati sa prezinte povesti personale, inspirate mai mult sau mai putin din viata lor, un amestec inextricabil de fictio-realitate. Si, invaluiti in mrejele aromelor de cafea, cei sapte membri ai clubului se vor desprinde tot mai mult de coaja realitatii, devenind ei insisi personajele unei fictiuni. Dar tu, cititorule, crezi ca esti altceva ?" ( Dan
Miron ) " Dan
Miron este un autentic profesionist al scrisului, povestitor remarcabil, care imbina seductia unui fir narativ impecabil cu anecdota si eruditia pentru a construi un roman stratificat si multifatetat, surprinzator in varietatea de forme si discursuri pe care le abordeaza, cu atentie pentru investigatia morala si psihologica a personajelor sale si care alterneaza cu delicatete intre roman de idei si policier. Rareori livrescul reuseste sa scape de aura de artificialitate pe care o are orice prefabricat cultural, aci insa livrescul devine organic si natural si devoaleaza natura umana inntr-un caleidoscop pulsatil de emotie si pasiune. De neratat ." ( Cosmin Perta )