Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Helicostop (D91) 63cps

Vânzător
vegis.ro vegis.ro
Pret
61.52 Lei
Categorie (vânzător)
Remedii
Marca
FARES

Produs actualizat în urmă cu 3 zile
Descriere YEO:

Helicostop (D91) 63cps - Disponibil la vegis.ro

Pe YEO găsești Helicostop (D91) 63cps de la FARES, în categoria Remedii.

Indiferent de nevoile tale, Helicostop (D91) 63cps din categoria Remedii îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 61.52 Lei

Caracteristicile produsului Helicostop (D91) 63cps

  • Brand: FARES
  • Categoria: Remedii
  • Magazin: vegis.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Helicostop (D91) 63cps Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Helicostop (D91) 63cps de la vegis.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Beneficii -Inhiba dezvoltarea Helicobacter pylori de la nivelul mucoasei gastrice. -Reprezinta o alternativa naturala. -Tratamentul cu Helicostop asigura o eradicare a HP ridicata, similara cu cea a schemelor de medicamente cunoscute. - Fara efecte secundare. Actiune terapeutica Hydrastis canadensis : proprietati puternic antibacteriene, antiinflamatoare si cicatrizante Mugurii de plop (numiti si propolis vegetal): proprietati antibacteriene asupra unui spectru larg de germeni patogeni, inclusiv asupra Helicobacter pylori.Răsina de mastic: eficienta in eradicarea bacteriei Helicobacter pylori si pentru protectia mucoasei gastrice.Lichenul de piatra: utilizat in cazul gastritelor, esofagitelor, ulcerului gastric si duodenal.Uleiul esential de cuisoare: proprietati antibacteriene cu spectru larg, actiune inhibitorie asupra dezvoltarii Helicobacter pylori, efect antiinflamator si anestezic local. COMPOZIŢIE: • extract din rizomi de Hydrastis canadensis standardizat în min.10% sulfat de berberină 392mg • muguri de plop (Populi gemmae) • extract din răşină de Mastic (Pistacia lentiscus) 34,3mg • lichen de piatră (Lichen islandicus) • ulei esenţial de cuişoare (Caryophyllorum aetheroleum). Proprietati: -antibacterian asupra Helicobacter pylori -antiinflamator și protector al mucoasei gastrice Indicatii: -ulcer gastric şi duodenal -gastită acută -gastrită cronică cu Helicobacter pylori pozitiv   MOD DE ADMINISTRARE: Doza recomandată este de 1-2 capsule de 3 ori pe zi, înainte de masă Nu se recomanda copiilor sub 14 ani si persoanelor cu hipersensibilitate la oricare dintre ingredientele produsului. Tara de origine: Romania

Helicostop (D91) 63cps - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca FARES