Incubator electric cu cheita si temometru CLEO 5DT

Incubator electric cu cheita si temometru CLEO 5DT

Detalii Incubator electric cu cheita si

jollymag.ro
Vânzător
jollymag.ro
Pret
437.5 Lei
Categorie (vânzător)
PRODUSE HOT
Marca
GimiHome

Produs actualizat în urmă cu 5 zile
Descriere YEO:

Incubator electric cu cheita si - Disponibil la jollymag.ro

Pe YEO găsești Incubator electric cu cheita si de la GimiHome, în categoria PRODUSE HOT.

Indiferent de nevoile tale, Incubator electric cu cheita si temometru CLEO 5DT din categoria PRODUSE HOT îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 437.5 Lei

Caracteristicile produsului Incubator electric cu cheita si

  • Brand: GimiHome
  • Categoria: PRODUSE HOT
  • Magazin: jollymag.ro
  • Ultima actualizare: 23-06-2025 02:19:41

Comandă Incubator electric cu cheita si Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Incubator electric cu cheita si de la jollymag.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Incubator electric cu cheita  si temometru CLEO 5DT ​​Incubatorul electric Cleo 5DT este proiectat pentru gospodăriile individuale, facilitând incubarea ouălor de la diverse păsări domestice. Acesta este construit pe principiul incubatorului de suprafață, ouăle fiind așezate într-un singur strat, asigurând astfel o distribuție uniformă a căldurii și umidității. ​ Caracteristici principale: Capacitate: Până la 41 de ouă de găină​ 74 de ouă de prepeliță​ Alimentare electrică: 220-240 V, 50-60 Hz​ Încălzire: Asigurată de o rezistență electrică termostatată, menținând o temperatură constantă de incubare de 38°C. ​ Ventilație: Un motor cu elice omogenizează aerul în interior, iar orificiile din carcasă permit o ventilare lentă și continuă, eliminând excesul de bioxid de carbon și alte noxe rezultate în timpul incubării. ​ Umiditate: Se menține prin umplerea cu apă a celor două alveole din semicarcasa inferioară a incubatorului. ​ Termometru integrat: Pentru afișarea precisă a temperaturii din interiorul incubatorului. ​ Dispozitiv de întoarcere a ouălor: Dotat cu o cheiță care permite rotirea manuală a ouălor de trei ori pe zi, la un unghi de 45 de grade stânga-dreapta, începând cu a treia zi de incubare. În ultimele trei zile, ouăle nu se mai întorc și se scot suporții, lăsând ouăle direct pe grătar. ​ Sfaturi practice pentru o incubare corectă: Ouăle pentru incubat nu trebuie să fie mai vechi de o săptămână sau mai proaspete de trei zile.​ În ziua precedentă punerii ouălor la incubat, acestea trebuie transferate într-o încăpere încălzită la 34°C, apoi în incubator, unde se efectuează o nouă dezinfectare.​ Temperatura din incubator trebuie să oscileze între 37,5°C și 38°C.​ Condițiile atmosferice din încăperea unde este amplasat incubatorul trebuie să fie constante pe toată perioada de incubare.​ Perioade de incubare: Găină: 21 zile​ Curcă: 28 zile​ Rață: 27-28 zile​ Dedeman Gâscă: 30-32 zile​ Prepeliță: 17 zile​ Potârniche: 24 zile​ Incubatorul Cleo 5DT oferă o soluție eficientă și accesibilă pentru incubarea ouălor în gospodării, combinând funcționalitatea cu un design practic

Incubator electric cu cheita si temometru CLEO 5DT - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca GimiHome