Descriere YEO:
Lupta mea. Cartea a doua: - Disponibil la librex.ro
Pe YEO găsești Lupta mea. Cartea a doua: de la Litera, în categoria Fictiune.
Indiferent de nevoile tale, Lupta mea. Cartea a doua: Un bărbat îndrăgostit din categoria Fictiune îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 53.91 Lei
Caracteristicile produsului Lupta mea. Cartea a doua:
- Brand: Litera
- Categoria: Fictiune
- Magazin: librex.ro
- Ultima actualizare: 15-03-2025 01:47:23
Comandă Lupta mea. Cartea a doua: Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Lupta mea. Cartea a doua: de la librex.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Roman autobiografic de o forță literară neobișnuită, cartea a
doua a seriei
Lupta mea a dat naștere unei polemici virulente și a primit încă de la apariție numeroase premii. După ce a abordat în primul volum tema doliului, Knausgard descrie cu aceeași vigoare și exactitate îndrăgostirea, uniunea și separarea, toate etapele sentimentului de iubire. Experiența de a fi tată dă peste cap totul în jurul lui și se reflectă în încercările cotidiene ale vieții de familie, în vacanțele care sfârșesc prost, în disputele cu vecinii, în tensiunile apărute cu ocazia aniversărilor copiilor... în acțiunea de a plimba un cărucior prin Stockholm când singurul lucru pe care dorește să-l facă este să scrie. Viața scriitorului-narator se desfășoară sub ochii siderați ai cititorului cu toată furia și sinceritatea ei frustă: un om cu o dorință de neoprit de a scrie, pentru care arta este o nevoie fizică, un om care oscilează permanent între energia vitală și impulsurile morbide. O capodoperă.