Sari direct la continut
Peste 10 milioane de produse, intr-un singur loc.
Produs

Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule

Vânzător
liki24.ro liki24.ro
Pret
218.75 Lei
Categorie (vânzător)
Vitamine și Suplimente
Marca
Solaray

Produs actualizat în urmă cu 3 zile
Descriere YEO:

Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule - Disponibil la liki24.ro

Pe YEO găsești Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule de la Solaray, în categoria Vitamine și Suplimente.

Indiferent de nevoile tale, Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule din categoria Vitamine și Suplimente îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.

Preț: 218.75 Lei

Caracteristicile produsului Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule

  • Brand: Solaray
  • Categoria: Vitamine și Suplimente
  • Magazin: liki24.ro
  • Ultima actualizare: 02-07-2026 01:12:41

Comandă Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule Online, Simplu și Rapid

Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule de la liki24.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.


Descriere magazin:
Mega-Quercetin 600 mg de la Solaray: Formulă complexă de bioflavonoide cu doze mari, bromelaină și vitamina C Introducere: Puterea bioflavonoidelor într-o capsulă Mega-Quercetin 600 mg de la Solaray combină bioflavonoide selectate cu bromelaină și vitamina C într-o formulă vegană și testată în laborator. Fiecare capsulă oferă 600 mg de quercetină , suplimentată cu rutină , hesperidină , bromelaină și vitamina C. Bioflavonoidele precum quercetina, rutina și hesperidina sunt compuși naturali din plante. În combinație cu vitamina C și bromelaina, acestea oferă o combinație interesantă pentru o dietă echilibrată. Principalele ingrediente în centrul atenției: quercetină, rutină, hesperidină, bromelaină și vitamina C Quercetină – un bioflavonoid bine-cunoscut Quercetina este unul dintre bioflavonoidele cele mai intens cercetate. Se știe că este o componentă a multor fructe și legume și, ca antioxidant, contribuie la aportul total de antioxidanți prin dietă. Quercetina este un compus vegetal natural.
  • Antioxidant: Contribuie la aportul total de antioxidanți
Rutina și hesperidina – bioflavonoide complementare Rutina și hesperidina sunt alți reprezentanți importanți ai bioflavonoidelor. Acestea se găsesc în principal în citrice și completează spectrul nutrienților vegetali.
  • Bioflavonoide din fructe citrice
Bromelaina – enzima din ananas Bromelaina este o enzimă extrasă din ananas și aparține grupului de enzime proteolitice. Bromelaina contribuie la descompunerea proteinelor.
  • Contribuie la descompunerea proteinelor
Vitamina C – Pentru sistemul imunitar, colagen și protecția celulară Vitamina C este un micronutrient esențial care îndeplinește numeroase funcții în organism. Contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar, susține formarea colagenului pentru vasele de sânge, cartilajul, oasele și pielea sănătoase și protejează celulele de stresul oxidativ. În plus, vitamina C ajută la reducerea oboselii și extenuării și promovează absorbția fierului.
  • Contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar
  • Susține producția de colagen pentru vasele de sânge, piele, oase și cartilaj.
  • Protejează celulele de stresul oxidativ
  • Reduce oboseala și extenuarea
Efecte sinergice: De ce este atât de valoroasă combinația Combinația de quercetină , rutină , hesperidină , bromelaină și vitamina C din Mega-Quercetin 600 mg de la Solaray oferă o selecție echilibrată de nutrienți. Bioflavonoidele și vitamina C se completează reciproc atunci când sunt absorbite prin dietă. Bromelaina contribuie la descompunerea proteinelor. Această sinergie face din Mega-Quercetin 600 mg un supliment alimentar interesant pentru oricine apreciază un aport echilibrat de bioflavonoide, enzime și vitamina C. Caracteristici speciale de calitate ale Mega-Quercetin 600 mg de la Solaray
  • Doză mare: 600 mg quercetină per capsulă
  • Combinat cu rutină, hesperidină, bromelaină și vitamina C
  • Vegan, testat în laborator, non-OMG și fără gluten
  • Fără aditivi artificiali
  • Bine tolerat
Formula Mega-Quercetin 600 mg este adaptată nevoilor persoanelor preocupate de sănătate. Selecția atentă și combinarea ingredientelor garantează o calitate înaltă. Beneficiile ingredientelor pentru sănătate Ingredientele din acest produs contribuie la furnizarea de nutrienți importanți în diverse moduri. Cele mai importante afirmații privind sănătatea aprobate de UE pentru vitamina C sunt:
  • Contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar în timpul și după activitatea fizică intensă.
  • Crește absorbția fierului
  • Contribuie la formarea normală a colagenului pentru funcționarea normală a vaselor de sâ

    Mega-quercetin Solaray Capsule 60 Capsule - 0 | YEO

Produse asemănătoare

Produse marca Solaray