Descriere YEO:
Omul care s-a jucat cu - Disponibil la libris.ro
Pe YEO găsești Omul care s-a jucat cu de la Jan Stocklassa, în categoria Beletristica.
Indiferent de nevoile tale, Omul care s-a jucat cu focul - Jan Stocklassa din categoria Beletristica îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 52.25 Lei
Caracteristicile produsului Omul care s-a jucat cu
- Brand: Jan Stocklassa
- Categoria: Beletristica
- Magazin: libris.ro
- Ultima actualizare: 09-04-2025 01:50:37
Comandă Omul care s-a jucat cu Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Omul care s-a jucat cu de la libris.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Omul care s-a
jucat cu
focul. Pe urmele asasinilor lui Olof Palme: Arhiva secreta a lui Stieg Larsson Roman documentar.Personaje la fel de extreme ca Lisbeth Salander si Alexander Zalachenko. Doar ca de data asta sunt reale! In 28 februarie 1986 prim-ministrul suedez Olof Palme a fost asasinat pe o strada din Stockholm. Viitorul autor al trilogiei Millennium , Stieg Larsson,
care la acea vreme era ilustrator al agentiei de presa TT, a cercetat intensiv acest caz ramas nerezolvat pana in zilele noastre. In 2014 Jan
Stocklassa a descoperit aceasta arhiva si a decis sa redea publicului continutul ei, sub forma unei fascinante povesti despre viata autorului seriei Millennium si geneza acestei opere literare cunoscute in toata lumea. Jan
Stocklassa este jurnalist suedez axat pe conspiratiile de mare anvergura din politica internationala. A obtinut permisiunea de a utiliza arhiva secreta a revistei Expo, fondate de Stieg Larsson, autorul celebrei trilogii Millennium , vanduta in peste 80 de milioane de exemplare in toata lumea.
Omul care s-a
jucat cu
focul a devenit imediat un bestseller si s-a vandut in peste 50 de tari. Dupa publicarea cartii, politia suedeza a inceput sa urmareasca activ pistele din carte care au legatura cu asasinarea lui Olof Palme.