Descriere YEO:
Pe YEO găsești Rola pungi sterilizare Pupinel, PRIMA, de la , în categoria Sterilizare & Dezinfectanti > Pungi & Role Sterilizare.
Indiferent de nevoile tale, Rola pungi sterilizare Pupinel, PRIMA, nailon, 50mmX30.5m din categoria Sterilizare & Dezinfectanti > Pungi & Role Sterilizare îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 78.25 Lei
- Brand:
- Categoria: Sterilizare & Dezinfectanti > Pungi & Role Sterilizare
- Magazin: vetro.ro
- Ultima actualizare: 03-09-2025 02:00:41
Comandă Rola pungi sterilizare Pupinel, PRIMA, Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Rola pungi sterilizare Pupinel, PRIMA, de la vetro.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Optati pentru
Rola de Pungi Sterilizare
Pupinel PRIMA din material de
nailon de 50mm x 30.5m pentru o solutie eficienta si economica de
sterilizare a instrumentelor. Aceste
pungi sunt ideale pentru utilizare in domeniile medical, stomatologic si cosmetic, asigurand igiena optima a echipamentelor.nnCaracteristici principale:n• Material: Nailon transparent, rezistent la temperaturi inalte, pentru o
sterilizare sigura.n• Dimensiuni: 50mm x 30.5m – lungime potrivita pentru orice tip de instrument.n• Utilizare:n- Medical: Perfect pentru sterilizarea instrumentelor medicale, oferind protectie impotriva contaminarii.n- Stomatologic: Ideal pentru sterilizarea instrumentelor dentare.n- Cosmetic: Recomandat pentru igienizarea echipamentelor din saloanele de cosmetica.nnInstructiuni de utilizare:n1. Curatare instrumente: Curatati cu atentie si clatiti toate instrumentele care urmeaza a fi sterilizate.n2. Uscare instrumente: Lasati instrumentele sa se usuce complet inainte de a le ambala pentru
sterilizare.nATENTIE!!!nNu introduceti in punga instrumentele ude sau apa.nUmiditatea instrumentelor duce la arderea si explozia ambalajului!nTimpul si temperatura optima pentru sterilizare caldura uscata este 160°C (320°F) timp de 2 ore sau 170°C (340°F) pentru 1 ora.n3. Taierea rola: Taiati o bucata de rola la lungimea corespunzatoare, lasand 2.5cm la fiecare capat pentru sigilare termica sau 5 cm in cazul folosirii benzii adezive.n4. Sigilare termica: Sigilati un capat folosind un aparat de sigilat termic.n5. Sigilare cu banda adeziva:n- Indoiti un capat de 1.25cm si presati pentru a forma o cuta.n- Indoiti din nou 1.25cm si presati pentru a forma a doua cuta.n- Sigilati cu indicator de sterilizare specific, asigurandu-va ca marginile si lateralele sunt complet sigilate, fara spatii.n6. Plasarea instrumentelor: Asezati instrumentele sterilizate in ambalajul pregatit. Un indicator chimic poate fi plasat in interiorul pungii sau pe ambalaj, conform instructiunilor producatorului.n7. Sterilizare: Sigilati capatul liber al pungii cu banda adeziva sau termic si sterilizati conform instructiunilor producatorului, fara a depasi temperatura sau timpul recomandat.nnDetalii suplimentare:n• Perioada de valabilitate: 10 ani.n• Depozitare: Se pastreaza in locuri uscate si racoroase, departe de umezeala si razele solare.n• Instructiuni de securitate: A nu se lasa la indemana copiilor!nnAlege
Rola de Pungi Sterilizare
Pupinel PRIMA pentru o solutie flexibila si sigura de sterilizare, adaptabila nevoilor din orice domeniu profesional.