Descriere YEO:
Pe YEO găsești Sapun Antibacterian Dermanios Scrub Chlorhexidine de la , în categoria .
Indiferent de nevoile tale, Sapun Antibacterian Dermanios Scrub Chlorhexidine 4%, Flacon 1 Litru din categoria îți poate aduce un echilibru perfect între calitate și preț, cu avantaje practice și moderne.
Preț: 64.9 Lei
Caracteristicile produsului Sapun Antibacterian Dermanios Scrub Chlorhexidine
- Brand:
- Categoria:
- Magazin: vivimall.ro
- Ultima actualizare: 15-08-2025 03:33:17
Comandă Sapun Antibacterian Dermanios Scrub Chlorhexidine Online, Simplu și Rapid
Prin intermediul platformei YEO, poți comanda Sapun Antibacterian Dermanios Scrub Chlorhexidine de la vivimall.ro rapid și în siguranță. Bucură-te de o experiență de cumpărături online optimizată și descoperă cele mai bune oferte actualizate constant.
Descriere magazin:
Săpun antiseptic pentru dezinfecția igienică și chirurgicală a mâinilor prin spălare INDICAȚII: Spălarea igienică ÅŸi chirurgicală a mâinilor MOD DE UTILIZARE:Spălarea igienică: Se umezesc mâinile. Se pune o doză de 3 ml de
Dermanios Scrub Chlorhexidine 4% în palmă. Se freacă mâinile timp de 30 secunde. Se clătesc bine mâinile ÅŸi se usucă cu grijă. Spălarea chirurgicală : Se umezesc mâinile. Se pune o doză de 3 ml de
Dermanios Scrub Chlorhexidine 4% în palmă. Se freacă mâinile și brațele timp de 2,5 minute ÅŸi se perie unghiile. Clătiți mâinile ÅŸi încheieturile mâinilor cu apă sterilă. Se pune o nouă doză de 3 ml de
Dermanios Scrub Chlorhexidine 4% în palmă. Se freacă mâinile ÅŸi încheieturile mâinilor timp de 2,5 minute. Se clătesc bine mâinile ÅŸi se usucă cu grijă. Durata maximă a procedurii: 5 minute.3 ml = 2 apăsări de pompă COMPOZIȚIE CALITATIVÄ‚:Soluție de Clorhexidină diglocunat și Oxid de cocoamidopropilamină DATE FIZICO-CHIMICE:Soluție de culoare roz, foarte puțin vâscoasă;pH-ul la 20gr C este de 5,5 ± 0,5Depozitare: între +5gr C ÅŸi +25gr C PROPRIETÄ‚ȚI MICROBIOLOGICE:DERMANIOS SCRUB CHLORHEXIDINE 4% este în conformitate cu normele standardelor europene:– Bactericid: EN 1040, EN 13727 – 30 secunde– Bactericid pentru spălarea igienică a mâinilor: EN 1499, pr EN13727 – 30 secunde– Bactericid pentru spălarea chirurgicală a mâinilor: EN 12791, pr EN 13727 – 5 minute– Fungicid: EN 1275, EN 1650– Virucid: HCV, Herpes virus, PRV, Rotavirus PRECAUȚII LA UTILIZARE:Produs de uz extern. A nu se înghiți. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. Evitați contactul cu ochii. PREZENTARE:
Flacon 1000 ml cu pompiță Produs avizat de Ministerul Sănătății pentru utilizare în unități sanitare.